Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 23.04.2024, 12:03

Гірницький ЗЗСО 

І-ІІІ ст. №17

 Курахівської міської ради


Меню сайту
Статистика сайту

Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

Торгівля людьми означає здійснювані з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, переховування або утримання людей шляхом загрози або застосування сили, інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю становища, або шляхом підкупу, у вигляді платежів або вигод, для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Згода жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію, про яку йдеться вище, не береться до уваги, якщо було використано будь-який із перерахованих заходів впливу. Експлуатація включає, як мінімум, експлуатацію проституції інших осіб або інші форми сексуальної експлуатації, примусову працю або послуги, рабство або звичаї, подібні з рабством, підневільний стан або вилучення органів. Вербування, перевезення, передача, приховування або утримання дитини з метою експлуатації вважаються «торгівлею людьми», навіть якщо вони не пов’язані із застосуванням будь-якого із заходів впливу.

Сьогодні страшне слово «торгівля людьми» стосується й українських громадянок, адже Україна є однією з країн-постачальниць на ринку торгівлі жінками. Дослідники з різних країн звернули увагу, що жінки швидше погоджуються на роботу, що не відповідає їхньому рівню освіти і кваліфікації. У той час як чоловіки в подібній ситуації вагаються з прийняттям рішення щодо виїзду працювати за кордон або зовсім не бажають працювати. Зростає кількість родин, де жінки є основними годувальницями, на яких лежить відповідальність за всю сім’ю.

До торгівлі людьми можна віднести і таке явище: працюючи неофіційно у роботодавця, людина продає свою працю, отримуючи зарплату в конверті. Роботодавець не сплачує внески у Пенсійний та інші фонди. Соціально така людина не захищена ні сьогодні, ні в майбутньому.

З 2002 року в Україні діє «Комплексна програма протидії торгівлі людьми». Мета програми — запобігання торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, кримінальне переслідування осіб, причетних до торгівлі людьми, захист та реінтеграція потерпілих внаслідок цього злочину.

 

Як  не стати жертвою злочину:

- якщо доросла людина пропонує тобі зберегти ваші стосунки у таємниці — це небезпечно! Це може означати, що вона намагається щось приховати від твоїх батьків і що в подальшому вона, можливо, буде обманювати або тиснути на тебе!

- ти маєш право на свою думку, маєш право відмовити дорослому, маєш право сказати : “Ні!”

- якщо з тобою трапиться щось недобре, негайно розкажи тим людям, хто піклується про тебе і хоче, щоб ти був(була) в безпеці;

- завжди спілкуйся зі своїми родичами і повідомляй, де ти знаходишся;

- ніколи не погоджуйся зустрітися з тим, з ким познайомився(познайомилась) в інтернеті без попередньої згоди батьків. Бажано, щоб на зустрічі був з тобою хтось із батьків, і це відбувалося у людному місці;

- нікуди не йди з незнайомими людьми і нічого в них не бери;

- перед тим, як погодитись на пропозицію поїздки за кордон, необхідно проаналізувати всі аспекти і подумати: ”Чи буде це безпечно для мене?”

- після прибуття в іншу країну зареєструйтеся в консульській установі України в цій державі. Адресу, контактні телефони консульства потрібно взяти з собою;

- нікому не довіряйте свій паспорт. Документи, що засвідчують вашу особу, повинні завжди знаходитися тільки у вас.

 

 

Також діє національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми за телефоном

8-800-500-22-50 або 0 800 500 225

 

Послуги надаються на безоплатній та конфіденційній основі.

Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Пошук
Корисні посилання


Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz