Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.05.2020, 17:07

Гірницька ЗОШ 

І-ІІІ ст. №17

 Селидівської міської ради


Меню сайту
Статистика сайту

«Право дитини на освіту»

Загальна середня освіта (шкільна освіта) – цілеспрямований процес оволодіння систематизованими знаннями про природу, людину, суспільство, культуру та виробництво засобами пізнавальної і практичної діяльності, результатом якого є інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток особистості, що є основою для подальшої освіти і трудової діяльності. Вже на законодавчому рівні законодавець трактує загальну середню освіту як отримання знань, умінь та навичок, що знадобляться в майбутньому.

 

Право дитини на освіту закріплено в наступних документах:


Конституція України — стаття 53:
«Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою».

Закон України «Про освіту» — стаття 3:
«Громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах незалежно від ... світоглядних переконань... стану здоров'я та інших обставин».

Стаття 6 «Основними принципами освіти в Україні є: доступність для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою».
 

Дитячою Конституцією називають Конвенцію ООН про права дитини (стаття 28): «Держава визнає право дитини на безкоштовну початкову освіту, доступність професійного навчання та дбає про зниження кількості учнів, які залишають школу».

Закон України «Про охорону дитинства» — стаття 19:
«Кожна дитина має право на освіту. Держава гарантує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої  освіти».

Закон України «Про загальну середню освіту» — стаття 2:
«Основними завданнями законодавства України про загальну середню освіту є:

... забезпечення права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти».

Стаття 6: «Громадянам України незалежно від... переконань... або інших ознак забезпечується доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти у державних і комунальних навчальних закладах».

 

Виходячи з положень Конституції України, кожен громадянин України має право на освіту, але одним із положень закріплюється обов’язок отримання повної загальної середньої освіти. Тому варто розцінювати таке право як обов’язок. Часто постає питання: якщо є обов’язок отримання повної загальної середньої освіти, то має бути і відповідальність за порушення такої норми? Така відповідальність існує. Стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей» містить санкції за порушення вказаних норм Конституції.

 

 

Підготувала: соціальний педагог Гірницької ЗОШ І-ІІІ ступенів №17 Селидівської міської ради – Кудінова Т.М.

Вхід на сайт
Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Корисні посилання


Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz