Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 26.06.2019, 08:39

Гірницька ЗОШ 

І-ІІІ ст. №17

 Селидівської міської ради


Меню сайту
Статистика сайту

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Уявити сучасне життя без Інтернету майже неможливо. Тим паче, якщо ти живеш у місті. Однак, всесвітня мережа захоплює увагу не лише дорослих користувачів, а і дітей.

Дослідження, проведене британською  соціологічною компанією Ofcom, показало, що один з п'яти дітей віком від 5 до 7 років користується Інтернетом без нагляду батьків. Такі відомості викликають занепокоєння у зв'язку з тим, що маленькі діти можуть отримати доступ до матеріалів «для дорослих» або ж стати жертвою педофілів.

У МВС не хочуть «контактувати»

Аби статистика не виглядала настільки сумною, у Міністерстві внутрішній справ вирішили відмовитися від соціальних мереж, якими користуються діти. Докладніше воно звучить так: Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов вважає, що Верховна Рада на законодавчому рівні повинна заблокувати діяльність сайтів, які займаються поширенням заборонених матеріалів. До таких ресурсів Міністр зарахував і сайт «В Контакте».

 «Це дуже складна проблема, – заявив журналістам нещодавно Анатолій Могильов. – Ми вже створили підрозділ для боротьби з кіберзлочинністю. Займаємося цією темою. Але боротися з такими сайтами, як «В Контакте», де є порнографія та інші незаконні матеріали, треба, приймаючи жорсткі правові рішення».

Однозначно, що таку позицію Міністра сприйняли по-різному. Батьки, чиї діти вечорами засиджуються в згаданій інтернет-мережі, схвально віднеслися до такої пропозиції, проте не всі… Мама 14-річного Євгена Марія каже, що нічого поганого в спілкуванні за допомогою соціальної мережі не бачить. «Мій син добре розуміє, що довго сидіти за комп’ютером не можна. Тому виділений час використовує раціонально. Щоб відволіктися від шкільної літератури, яку він знаходить в Інтернеті, час-від-часу переписується з друзями «В Контакті». У них там є альбоми з фотографіями, спільні групи, де діти обговорюють цікаві для їхнього віку теми», – каже мама підлітка. Вона погоджується, що в Інтернеті бувають різні випадки, інколи це може призвести до не надто приємних наслідків. Проте жінка зауважує, що вихована дитина ніколи не шукатиме пригод в Інтернеті. «Не потрібно боятися пояснити дитині, що в Інтернеті погане, а що – добре. Тоді і такого поняття, як заборонений плід не буде», – резюмує жінка.

Безпечний Інтернет для безпеки дітей

Подібну позицію висловлюють і фахівці, які об’єдналися з представниками програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальними комерційними структурами та неурядовими організаціями в проект «Онляндія». Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.

Подібні програми вже функціонують у багатьох країнах світу.

Ще одним кроком для безпечного користування Інтернету вчені називають просту функцію – блокування небажаних для перегляду сайтів. Так, згідно з дослідженням англійських вчених, у Великобританії 77% сімей використовують спеціальні програми, які фільтрують вміст веб-сайтів, при цьому 87% опитаних проводять з дітьми бесіди про те, як безпечно користуватися Інтернетом. Втім, дослідники також відзначають, що британські батьки не дуже турбуються з приводу непідходящого для дітей вмісту, такого як зображення сцен насильства і порнографія.

Українські батьки, кажуть вітчизняні науковці, на це взагалі мало звертають уваги. Справа в тому, що наразі модно похвалитися перед знайомими чи рідними, наскільки вміло дитина користується комп’ютером. Відтак, особливої уваги на контент інтернет-ресурсу батьки взагалі не звертають.

У Міністерстві освіти та науки України з цього приводу було проведене окреме дослідження. 27% українських дітей від 6 до 17 років підтвердили, що з ними в Інтернеті контактували незнайомі люди, і 30% із числа цих дітей пішли на контакт. Більше того, діти не тільки охоче йдуть на контакт із незнайомцями, але й розкривають особисту інформацію про себе: 28% – пересилали свої фотографії, 17% – інформацію про родину. Саме тому одна з найважливіших ініціатив– освітня програма «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті», у рамках якої навчено близько 30 тисяч дітей і підлітків та понад 7 тисяч учителів та батьків. У результаті, з 2009-2010 навчального року тема безпеки в Інтернеті внесена Міністерством освіти та науки у шкільну програму 5-12 класів.

 

 

 

Мої правила безпечної поведінки в Інтернеті

Задля розуміння, що таке безпека в Інтернеті, психологи розробили перелік особистих правил користування мережею:

 

Я не надаю ніякої особистої інформації (ім’я, вік, адресу, номер телефону, номер школи, місце роботи батьків) без згоди батьків

Якщо я отримаю інформацію, яка примусить мене почуватися некомфортно, я одразу розповім батькам або вчителю. Мої батьки знають усіх, з ким я спілкуюсь в Інтернеті.

Я ніколи не погоджусь зустрітися з тим, з ким я познайомився/познайомилася в Інтернеті, без попередньої згоди батьків. Якщо я вирішу зустрітися з цією людиною, то це буде людне місце, і я запрошу одного з батьків.

Я ніколи не вишлю свої фото людині, з якою познайомився/познайомилася через Інтернет, не порадившись з батьками.

Я не буду відповідати на листи чи прохання, які викликають почуття дискомфорту або сорому.

Я не ображатиму інших і не представлятимусь старшим, ніж є насправді.

Я не реєструватимусь на сайтах знайомств для дорослих.

Разом з батьками ми встановимо мої правила роботи в Інтернеті: час роботи в Інтернеті та сайти, які мені дозволяється відвідувати.

 

В Україні налічується вже понад 10 мільйонів користувачів Інтернету і більше, ніж третина з них мають широкосмуговий доступ, що значно збільшує онлайнову небезпеку, особливо для дітей. На сьогоднішній день понад 60% дітей та підлітків щодня розмовляють в інтернет-чатах. Троє з чотирьох дітей, що працюють в режимі онлайн, готові поділитися приватною інформацією про себе і свою сім'ю в обмін на товари чи послуги. А кожна п'ята дитина щорічно стає жертвою інтернет-зловмисників.

Джерело: Леся Куруц, ІА «Світ освіт».

 

 

Вхід на сайт
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Пошук
Корисні посилання


Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2019
Зробити безкоштовний сайт з uCoz