Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.03.2019, 10:46

Гірницька ЗОШ 

І-ІІІ ст. №17

 Селидівської міської ради


Меню сайту
Статистика сайту

Підсумки роботи творчої групи вчителів початкових класів Гірницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 з проб

      

             Творча група вчителів початкових класів працює над науково-методичною проблемою «Підвищення ефективності та якості уроку як основної форми навчально-виховного процесу».

             На сьогоднішній день перед системою  освіти  особливої  актуальності  набуває  проблема розумового виховання молодшого школяра. Одним із центральних  питань  розумового  виховання  є  розвиток пізнавальної активності, формування самостійної, ініціативної, вдумливої особистості. Велике значення для формування пізнавальної активності має розвиток  психічних  процесів – пам’яті,  уваги,  уяви.

            Членами творчої групи  були розглянуті  і вивчені основні нормативні документи:

  • Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.2015 № 412, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 квітня 2015  за    № 472/26917.
  • Наказ Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016    № 948 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів»
  •  Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 17.08.2016р. № 1/9-437
  • Наказ Міністерства освіти і науки України від  19.08.2016  № 1009 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013     № 1222»

             Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2019 поєднує патріотичне виховання з національним  і спрямовує освітян на виховання самодостатнього громадянина-патріота України, демократичну та гуманістичну особистість, готову  до виконання громадянських і конституційних обов’язків,  до вивчення та розповсюдження духовних і культурних надбань українського народу, здобуття високої культури взаємин. У рамках національного виховання  вересні місяці було проведено круглий стіл на тему «Патріотизм – один з найсуттєвіших показників моральності людини», де було розглянуто різні аспекти патріотичного розвитку особистості.

       Аукціон педагогічних ідей, проведений у січні 2017р. дав можливість розглянути питання:

  1. Розвиток пізнавальної активності молодших школярів як один із аспектів реалізації      компетентнісно-орієнтованого підходу на уроках.
  2. Методичні засоби, що впливають на розвиток пізнавальних інтересів.
  3. Формування творчої особистості молодшого школяра шляхом використання інтерактивних технологій.

Методичний захід «Цікавинки із методичної скриньки» (квітень 2017р.)  продемонстрував  досвід роботи членів групи з  розвитку пізнавальних інтересів учнів та його формування, взаємозв’язку пізнавальних інтересів з успішною навчальною діяльністю молодших школярів.

        Також з метою обміну досвідом вчителями були проведені відкриті уроки:

-  Іванченко Р.В ( урок читання за  темою « Чому засумував казкар» 3 клас;              Я у світі за  темою «Людські чесноти. Доброта»)  ;

- Токарєва Н.В.  ( урок математики за темою «Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 4. Задачі на дві дії різного ступеня»; урок  української мови з теми «Слово. Лексичне значення слова»).

Практичні результати діяльності творчої групи за поточний навчальний рік:

· Цикл уроків з української мови; (Токарєва Н.В.)

· Збірка «Рухливі ігри на уроках фізичної культури»  ( Курчук О.М.)

· Цикл уроків з української мови (Іванченко Р.В.)

· Цикл уроків з навчання грамоти  (Гавриленко В.В.)

      Державним стандартом  початкової загальної освіти передбачено одне з найголовніших завдань школи – всебічний розвиток та виховання особистості через формування в учнів бажання і вміння вчитися, повноцінних мовленнєвих, читацьких, обчислювальних умінь і навичок відповідно до пізнавальних можливостей дітей молодшого шкільного віку.

      Мета початкової школи полягає у спрямованості її діяльності на забезпечення інтелектуального, соціального, морального і фізичного розвитку кожної особистості. Це – навчити всіх, без винятку, добре читати, писати, рахувати, в кожного учня формувати вміння самостійно працювати з підручником, посібником. Одним із головних шляхів реалізації цих завдань є диференціація. Тому в наступному навчальному році творча група вчителів початкових класів планує приділити особливу увагу роботі зі слабовстигаючими та обдарованими дітьми.

 

 

Керівник творчої групи                                     Н.В.  Токарєва

 

Вхід на сайт
Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Корисні посилання


Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2019
Зробити безкоштовний сайт з uCoz