Підсумки роботи творчої групи вчителів початкових класів
Гірницької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 з проблеми
«Підвищення ефективності та якості уроку як основної форми навчально-виховного процесу»
за 2018-2019 н.р.
Творча група вчителів початкових класів працює над науково-методичною проблемою «Підвищення ефективності та якості уроку як основної форми навчально-виховного процесу».
На даному етапі метою повної загальної середньої освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності. Саме тому цей навчальний рік дав старт новому підходу до навчання, назва якого «Нова українська школа». Отже, першочерговою задачею членів творчої групи стало вивчення нормативно-правової бази та програмного забезпечення реформування загальної середньої освіти, а саме:
- Постанови КМУ від 21.02.2017 №87 “Про затвердження Державного стандарту початкової освіти“ (застосовується з 1 вересня 2018 р. для учнів, які навчаються за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти).
- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 №903-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».
- Наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2018 №283 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи».
- ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ початкової освіти (Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 87)
У вересні було проведено засідання круглого столу «Навчальне середовище як чинник розвитку особистості учня», де торкнулися наступних питань:
- Нова українська школа - новий зміст освіти.
- Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти нової української школи.
- Емоційна сфера першокласників як чинник адаптації до шкільного навчання.
- Розвиток соціальної компетентності школярів на уроках у сучасній школі.
Листопад 2018р. відзначився Декадою початкових класів, де діти мали змогу продемонструвати свої таланти як в творчому напрямку, так і спортивному, приймаючи участь у змаганнях, конкурсах, вікторинах.
У січні 2019р. відбулася творча дискусія «Превентивне виховання: особливості роботи з молодшими школярами». Особливу увагу приділили:
- Традиційним й інноваційним методам превентивного виховання молодших школярів
- Корекційним технологіям, методикам та методам у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
- Створенню умов для розвитку креативності дітей.
- Здійсненню індивідуального підходу на уроках фізичної культури.
На квітневому Аукціоні педагогічних ідей обмінялися досвідом з теми
«Форми, методи, засоби національно-патріотичного виховання молодших школярів, як основа формування громадянської компетентності молодших школярів»
Практичні результати діяльності творчої групи за поточний навчальний рік:
- Дидактичний матеріал на розвиток якості читання.
- Збірка вправ і завдань на уроках української мови з патріотичного виховання.
- Добірка розробок інтегрованих уроків.
- Добірка навчальних фільмів.
- Дидактичний матеріал з фізичної культури у 5-11 класах (етап вивчення нового матеріалу)
Проаналізувавши рівень методичної роботи з реалізації науково-методичної проблеми, можна сказати, що удосконалення методичної компетентності вчителя шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій позитивно позначилось на формуванні професійної майстерності педагогів, створило сприятливі умови для розвитку творчого потенціалу педагогів, їх саморозвитку та самовдосконалення.
На наступний навчальний рік слід приділити більше уваги інтеграції в сучасному освітньому процесі та роботі зі здібними дітьми.
Керівник творчої групи Н.В.Токарєва