Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 13:48

Гірницький ЗЗСО 

І-ІІІ ст. №17

 Курахівської міської ради


Меню сайту
Статистика сайту

Пам’ятка «Як не стати жертвою торгівців людьми»  (18.10.2018)

Торгівля людьми – це здійснювані з метою експлуатації вербування, переміщення, передача, переховування або одержання людей шляхом загрози силою чи її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю положення, або шляхом підкупу, у вигляді платежів чи вигод, для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Експлуатація включає, як мінімум, експлуатацію проституції інших осіб або інші форми сексуальної експлуатації, примусову працю або послуги, рабство або звичаї, подібні з рабством, підневільний стан або вилучення органів.

 

В нашій країні все частіше вживається, як термін, іноземне слово «трафікінг», що також означає торгівлю людьми та рабство.

 

Торгівля людьми є незаконною і злочинною діяльністю, основою якої виступає насильство над людиною.

 

Незважаючи на те, що більшість країн стверджує, що свободи і права людини на їх території повністю захищені, рабство як явище існує і в XXI столітті. Мільйони людей насильно втягнуті у заняття проституцією, побутове рабство, жебрацтво та інші види експлуатації. Люди піддаються експлуатації як всередині окремо взятої країни (внутрішня торгівля людьми – нелегальне працевлаштування у своїй країні буває не менш небезпечним, ніж за кордоном), так і в інших країнах (транснаціональний трафікінг).

 

За даними Організації Об’єднаних Націй, жертвами торгівлі людьми щорічно стають 700 тисяч жінок, дітей і чоловіків. Торгівля людьми має характер організованої транснаціональної злочинності і за своєю прибутковістю не поступається наркоторгівлі і збуту зброї. Річний прибуток від торгівлі людьми становить близько 60-ти мільярдів доларів США .

 

Цілями торгівлі людьми є:

  • залучення жертв в заняття проституцією, сексуальна експлуатація;
  • використання рабської праці – залучення до примусових робіт або надання різних послуг;
  • вилучення органів і тканин для трансплантації;
  • незаконне усиновлення (удочеріння) .

 

Для прийняття ефективних заходів щодо попередження торгівлі людьми необхідний всеосяжний міжнародний підхід. 12 грудня 2000 року в Палермо був підписаний доповнюючий Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї. У 3-й статті цього документа визначається поняття торгівлі людьми:

а) термін «торгівля людьми» означає здійснювані з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання людей шляхом загрози силою або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю положення, або шляхом підкупу, у вигляді платежів або вигод, для отримання згоди осіб, яка контролює іншу особу. Експлуатація може набувати форму проституції, інші форми сексуальної експлуатації, форму примусової праці, рабства або звичаїв, подібних з рабством, підневільного стану або вилучення органів;

б) згоду жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію не береться до уваги, якщо було використано будь-який з засобів впливу, зазначених вище;

в) вербування, перевезення, передача, приховування або отримання дитини з метою експлуатації вважаються торгівлею людьми навіть у тому випадку, якщо вони не пов’язані із застосуванням будь-якого з вищевказаних засобів впливу;

г) дитиною вважається будь-яка особа, яка не досягла 18-річного віку.

 

Найбільш уразливими до торгівлі людьми є такі особи: 

-  незаміжні жінки;

-  самотні матері;

-  розлучені особи;

-  молодь;

-  діти вулиці;

-  діти-сироти;

-  вихідці з неблагополучних сімей;

-  особи-мігранти;

-  особи, які зазнали насильства (зокрема сексуального);

-  матеріально незабезпечені;

-  особи з проблемами психічного здоров’я;

-  дискриміновані, стигматизовані особи.

 

Чому стають жертвами торгівлі людьми?

Перелічимо основні фактори:

  • Фінансове становище осіб, які втратили основне місце роботи і не мають джерел доходів , відсутність професії, безробіття і, як наслідок, бідність підвищують ризик стати жертвою торгівлі людьми.
  • Дослідження показують, що число працюючих жінок менше числа працевлаштованих чоловіків. Залишившись без засобів до існування, молоді жінки легко стають жертвами торгівлі людьми.
  • Занепад вдач у суспільстві. Неповнолітніх все частіше використовують як сексуальних об’єктів в рекламі, фільмах і музичних відеокліпах. Це призводить до того, що сексуальні відносини з особами значно молодших за віком починають вважатися нормальним явищем. Як наслідок, зростає попит на проституцію дітей та неповнолітніх, порнографічну продукцію за їх участю.
  • Наркозалежність, алкоголізм і ігроманія. Наркомани, алкоголіки та азартні гравці легко стають жертвами торгівлі людьми , так як на них легко впливати.
  • Суперечності між бажаннями молоді та її реальними можливостями споживання. Афішування в ЗМІ, рекламі й фільмах розкішного способу життя молоді, недосяжного для молодих людей на практиці, призводить до того, що вони намагаються добути гроші або престижні речі любою ціною.
  • Соціальна ізоляція певних груп . Бездомні, випускники дитячих будинків і діти з неблагополучних сімей відносяться до групи ризику, оскільки не мають необхідних соціальних зв’язків і підтримки. Злочинцям нескладно увійти в довіру до таких дітей і, зловживаючи, продати їх у рабство .
  • Додаткові труднощі, з якими стикається молодь, що живе в селах. Багато хто з тих, хто живуть у сільській місцевості молодих людей не мають можливостей для отримання гідної роботи .
  • Недостатнє інформування молоді. Юнаки та дівчата часто наївні і налаштовані дуже оптимістично. Багато хто нічого не знають про небезпеки, з якими можуть зіткнутися в чужій країні в разі роботи без відповідного дозволу або договору.

 

Як не стати жертвою торгівлі людьми ?

  • Уникайте спокусливих пропозицій випадкових або знайомих людей про роботу, навчання чи шлюб за кордоном. ні в якому разі не довіряйте нікому свої документи.
  • Як правило, пропозиції швидкого, легкого і великого заробітку не відповідають дійсності. Треба мислити реально.
  • Поцікавтеся, чи легальна діяльність фірм, що запрошують вас за кордон і посередників, що співпрацюють з ними на місці (туристичних, шлюбних, з працевлаштування та з організації навчання). Знайдіть в інтернеті адресу запрошуючої фірми.
  • Не беріть гроші в борг у сумнівних, малознайомих приватних осіб. Відразу обумовлюйте умови надання та повернення боргу.

 

Якщо людина потрапила у важку ситуацію за кордоном, вона може звернутися в посольство або консульство України за кордоном; в державні, міжнародні та громадські організації, які надають допомогу мігрантам, які опинилися в скрутному становищі; в місцеві правоохоронні органи; організації української діаспори.

 

Корисні телефони:

1. CALL-центр національної поліції України 0800500202 – цілодобово, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів.

2. Урядова «гаряча лінія» +1545 – цілодобово, безкоштовно зі стаціонарних телефонів Укртелекому і телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл.

3. Національна безкоштовна лінія протидії торгівлі людьми в Україні – 527 з мобільного або 0800505501 зі стаціонарних телефонів.

4. Департамент з боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми: +38-063-195-00-58, +38-098-481-03-45, +38-050-023-46-78.

 

 

 

 

Підготувала: соціальний педагог Гірницької ЗОШ І-ІІІ ступенів №17 Селидівської міської ради – Кудінова Т.М.

 

Вхід на сайт
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Корисні посилання


Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz