Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 10:23

Гірницький ЗЗСО 

І-ІІІ ст. №17

 Курахівської міської ради


Меню сайту
Статистика сайту

Казки народів світу

Курчук  Олена  Миколаївна

вчитель  початкових класів 

кваліфікаційна категорія  «спеціаліст» 

                                                    

            Тема. Позакласне читання . Казки  народів  світу

Мета: поглибити знання учнів про казку, як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, вчити розпізнавати казки за уривком, збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, пам’ять, спостережливість, самостійність думки, уміння розповідати, переказувати;  виховувати інтерес до народної творчості, чуйність, доброзичливість  розширити й поглибити знання учнів про народну творчість народів Європи, удосконалювати навички читання, вміння висловлювати оцінні судження, характеризувати  героїв; виховувати інтерес до народної мудрості.

 Обладнання: тематична виставка книг, ілюстрації, карта світу, глобус, таблиці, малюнки, муз. супровід,   повітряна кулька.

Хід уроку:

І.Організація класу

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

 1.  Гра «Збери літери» ( Якщо складете літери, прочитаєте тему уроку)  

К       И       З                Н      Р      Д      В             С  В   Т

               А       К                       А      О       І                    І    У

  • На уроці ми будемо читати, розповідати, відповідати на запитання, інсценувати.
  • Отже тема нашого уроку : казки народів  світу  

Добра, мудра, чарівна казка завжди була у пошані. Її із задоволенням слухають і діти, і дорослі. Казки бувають різні: довгі і короткі, веселі, чарівні, написані автором або складені народом. Проте у всіх казок є одна спільна риса – мудрість.

ІІІ. Робота над темою уроку

У подорож час нам вирушати,

 Перешкоди всі пройдем,

 А хто буде сумувати,

 Із собою не візьмем.

  1.  Артикуляційні вправи (надуваємо кульку, бджілка, комарик, жук,  вітер, дерева)

 Зупинка «Карта  світу»

  ---   Наша держава має добрих сусідів. Це народи європейських країн. Давайте спробуємо їх назвати ( Росія, Білорусь, Латвія, Німеччина, Англія, Чехія, Болгарія)  

Зупинка « Мовленнєва розминка»

  • Поетична хвилинка ( складання вірша)

Люблять діти всі … ( казки)

Їх читають …( залюбки)

Вони про все …( розповідають)

Казки нас … …. (мудрості навчають)

 Читання пірамід.

  Гра  з кулькою «Прямі та обернені склади»

--Робота над скоромовкою

    Летів горобець, сів на хлівець, 
    А як вийшов стрілець, то утік горобець. 

 

2.Читання казки  словацької народної казки «Лисиця та горобець»

  • - Яка відома вам казка закінчується такимиж словами?
  • Аналіз прочитаного

3.Зупинка «Театральна»

Лисичка та горобець (словацька казка)

Лисичка – то хитра штука. Іде вона раз біля куща, аж бачить – сидить горобець на гілці. Вона стала під кущем та й каже:
– Друже милий, коли вітер дме тобі з лівого боку, під яке крило ти голову ховаєш? 
Він їй одказує: 
– Коли вітер дме мені з лівого боку, я ховаю голову під праве крило. 
Лисичка прикинулася, що не розуміє. 
– Щось я мало з того второпала. Ану ж покажи мені, як ти це робиш. 
Горобець сховав голівку під крило, а лисиця хап його – та й з’їла.  

Заздалегідь підготовлені учні  інсценізують уривок з казки «Лисиця та горобець»

( словацька народна казка)  

4. Зупинка «Кращий розповідач»

   Учні переказують стисло прочитану казку.

 

  1. Фізкультхвилинка  про Буратіно

 Хто ж там, хто вже так стомився

І наліво похилився?

Треба дружно всім встават

Фізкультпаузу почати.

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнуво

Руки в сторони розвів —

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки стать

Покрутитись, повертітись,

На хвилинку зупинитись.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий встали

Всі за парти посідали,

Вчитись знову ми почали.

 6. Наступна зупинка « Подорож у казку». Робота над японською  народною казкою « Як сороко ніжку до лікаря посилали»

- Словникова робота

 Забави,сороконіжка, цикада, сандалі

а)Знайомство з текстом

- Я зараз прочитаю казку, а ви уважно послухаєте і скажете,  хто  є головними героями казки?  А казка наша називається…  

                               

                                 Як   сороконіжку до лікаря посилали

                                     (японська народна казка)

Давним- давно це було. Якось надвечір тривала у цикад велика забава. Раптом одна із них жалібно заверещала:

- Ой, боляче! Ой, не можу! Ой, голову ломить! Зчинився  переполох. Вирішили цикади мерщій  послати  по  лекаря. І засперечалися  вони між собою:

- Пошлемо оту, ні, краще  оцю...

А  найстаріша і наймудріша  цикада порадила:

- Треба сороконіжку послати. У неї ніг багато, вона найшвидше  добіжить.

Попросили цикади сороконіжку збігати за лікарем, а самі стрекочуть біля хворої:

- Потерпи трішки, потерпи, трішки ! Стогне хвора , а лікаря нема та й нема. "Де ж наша сороконіжка? Чого  вона  й досі лекаря не привела?" - тривожаться цикади. Пішли  вони  глянути,  чи не повернулася сороконіжка до себе додому. Бачать : сидит сороконіжка, обливаючись потом, на порозі своєї  хатинки, а перед нею - купа солом’яних сандаль. Питають її цикади:

- Чого ж лікар так довго не иде?

А сороконіжка  їм:

- Хіба не бачите, я поспішаю щосили. Оце вже двадцять першу ногу  взуваю. Взую  сандалі на всі ноги і відразу ж побіжу за лікарем.

Аж тепер здогадалися  цикади, що сороконіжка ще тільки  взувається  у дорогу. Добре, що хвора тим  часом і без лікаря  одужала.

Недарма старі люди  кажуть: "Першим добіжить не той, хто  найшвидше  бігає, а той, хто найскоріше у  дорогу  збереться".

      б) Бесіда за змістом казки:

-  Що надвечір влаштували  цикади?

- що трапилося з однією комахою?

- Як вирішили їй допомогти?

-  Кого відправили за лікарем?

- Як швидко прийшов лікар?

- Чому сороко ніжка не привела лікаря?

-  яке прислів я є у цій казці ? зачитайте його.

 

   7. Робота над читанням казки

         Тестування .

    Робота в парах.

 1 група. ) Кожна казка чомусь навчає. Утворіть і доберіть прислів’я, які б доводили повчальний зміст прочитаних вами уривків з казок.

Хто хвалиться, … …аби затишно. Хочеш їсти калачі … …той кається. Хоч не пишно, … …не сиди на печі

2  група.

 Визначити назву казки за ілюстраціями і назвати головних героїв .

Робота  в групах.

       Визначити назву казки  та головних героїв.

 

Слухання і відгадування пісень із казок.

Робота над прислів`ям   

Казка вигадка, та в ній

Щось повчальне зрозумій.

 

ІV. Підсумок уроку

      - Навіщо читати казки?

    V.  Оцінювання  учнів. Відмічаю кращих у

Вхід на сайт
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Корисні посилання


Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz