Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 13:24

Гірницький ЗЗСО 

І-ІІІ ст. №17

 Курахівської міської ради


Меню сайту
Статистика сайту

Як не піддатися загальній паніці.

Ми бачимо короновірус всюди: в стрічках телевізійних новин,  в спорожнілих торгівельно – розважальних центрах, в людях, що носять маски, в дітях, залишених без шкільних занять. І часто самі стаємо частиною цієї епідемії, глобальної епідемії паніки.

         Людьми, що знаходяться в такому стані дуже легко керувати. Паніка знижує або повністю вимикає критичне мислення людини. Наша «доросла» частина відмовляється працювати. В умовах страху відкривається «дитяча» частина нашої психіки. Вона швидко піддається потрібним навіюванням. Саме тому, люди, які швидко впадають в паніку, слухають інших людей, які дають чіткі, зрозумілі, короткі твердження. Так само, як діти слухають дорослих.

         Але це ще не найстрашніше. Психологами – науковцями доведено, що паніка негативно впливає на наш імунітет за рахунок збільшення  «гормону стресу» - кортизолу. Більшість людей знають про існування плацебо – ефекту ( коли людини дають «пусту» пігулку, яка не має фармакологічної дії. Вона її ковтає , вірячи в те, що це, наприклад, знеболювальне і біль насправді відступає, бо людина в це вірить. Проявів плацебо - ефекту зафіксована нескінчена кількість в різних  його варіантах). Проте існує і зворотній – ноцебо – ефект. Це антитеза плацебо ефекту. Приймаючи умовно «пусту пігулку» людина відчуває, що їй стає зле, тому що вона вірить в це.

         Ефект ноцебо запускає в голові людини, що піддається паніці, процеси через які вона дійсно починає відчувати ті симптоми, про які чує з екрану телевізору або зі стрічки Інтернет – новин. В історії навіть зафіксовані випадки, коли людина помирала від надуманих хвороб.

        

 

Як зменшити паніку.

  1. Не карайте себе за страх. Боятися – це нормально. Ненормально, не відчувати страху в ситуації реальної небезпеки.

Але, коли ми знаходимося у стані страху, мі здійснюємо багато нелогічних дій. Було б гарно написати список того, що важливо робити в кризовій  ситуації. Не просто зробити перепост або роздрукувати картинку, а своїми руками, написати чи намалювати свій список. Можна долучити до цього дітей.

Це буде ваш власний план дій. Виготовлення такого плану допоможе і думки свої  структурувати і власне тіло краще відчути.

      В цьому плані зазначаємо, що робимо зараз, тобто заздалегідь.

Що робимо у випадку хвороби? Кому дзвонимо? Кого попереджаємо? Складіть список «гарячих телефонів». Це буде корисна річ. Часто в моменти реальної небезпеки в людини вмикається біологічна реакція на стрес, тобто один з трьох варіантів стрес – реакції : «бий», «біжи», «замри». В цих випадках або має ввімкнутися механічна пам’ять, або людина буде спиратися на зовнішню конкретну інформацію, яка її стабілізує.

  1. Поясніть дітям, що відбувається. Заспокойте їх.

Наприклад, зараз люди в багатьох країнах захворіли. Пам’ятаєш, коли ми в минулому році хворіли, то залишалися вдома, щоб не заразити інших людей та швидше одужати після хвороби. Тоді ми не ходили ні в кіно, ні на день народження. Щоб вірус не

пощирувався та щоб люди менше хворіли, на деякий час дитячі садочки та школи закриті. Зараз ми в безпеці. Але якийсь час потрібно буде перебувати вдома. Ми знайдемо, чим зайнятися у цей період.

  1. Пам’ятайте, що вам обов’язково мати особистий час для себе. Дітям будь – якого віку буде корисно знати, що у мами зараз година ( бо пів – години, або 15 хвилин) тільки для себе. Таким чином дитина вчиться поважати свій особистий простір та особистий простір іншої людини. Піклуйтеся про себе. Дорослі , які весь час знаходяться з дітьми відчувають серйозне перевантаження. Наша нервова система має ліміт спілкування. Якщо ми не будемо брати такі паузи для себе, то потім будемо відчувати провину за те, що «зірвалися» на дітях. Дітям ( навіть новонародженим) ми точно не потрібні всі 24 години на добу.
  2. Один з законів психіки наголошує «До чого прикута наша увага, те й стає нашою реальністю». Якщо ваші думки постійно крутяться навколо короновірусу, розповсюдження епідемії або людей, що захворіли – це лише погіршує ситуацію.

Краще подумайте про те, як неймовірно мудро влаштований ваш організм, у вас досить міцний імунітет та достатньо здоров’я. Позитивні думки про власне здоров’я та імунітет будуть їх підсилювати.

  1. Вимкніть телевізор та інформаційну стрічку новин на комп’ютері. Те, як наша психіка переробляє інформацію, яка до нас надходить, можна порівняти з процесом перетравлювання шлунком їжі, що надходить в організм. Адже ми розумно ставимося до свого тіла, тому не намагаємося за один раз з’їсти, наприклад, 10 кілограмів гамбургерів. Але свою психіку ми не жаліємо, тому перевантажуємо її інформацією ззовні.

Тому інформаційну дієту сьогодні рекомендують не тільки психологи, але й лікарі інших спеціальностей ( наприклад невропатологи, кардіологи). Один раз на добу подивитися новини достатньо, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.

  1. Пам’ятайте, що паніка розповсюджується дуже швидко, тому зведіть до мінімуму своє спілкуванні з панікерами.
  2. «В здоровому тілі – здоровий дух». Це твердження справедливо завжди. Фізична активність та гарний секс вже на рівні тіла допомагають протистояти стресові та зменшити паніку. Якісна їжа  в помірних обсягах теж ще нікому не завадила. Витратьте час на наведення ладу у власному організмі. Зробіть щось приємне для себе.

Радість – це те, що зараз реально протиставити тривозі.

 

Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Пошук
Корисні посилання


Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz