Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 12:38

Гірницький ЗЗСО 

І-ІІІ ст. №17

 Курахівської міської ради


Меню сайту
Статистика сайту

Депресія у житті людини

 

Депресія, як сильно вона отруює життя, як страждає їй людині, так і його близьким. Це досить серйозний психічний розлад, який зазвичай асоціюється у свідомості більшості людей зі зниженим настроєм, з-за чого вони депресією часто називають будь-яке погіршення свого емоційного стану. Однак те тяжке стан, який відчуває людина, занурена у справжню депресію, набагато серйозніше, ніж просто поганий настрій.

До типовим (основних) симптомів депресії, ми можемо віднести наступні симптоми: вже згадане вище зниження настрою, песимістичний погляд на все, що відбувається навколо, низька самооцінка, втрата смаку до життя, негативні судження, занепад сил, розлади мислення, рухова загальмованість. Це основні симптоми, є й додаткові, про них буде написано нижче. Однак і без них зрозуміло, що приємного в депресії мало, це дійсно серйозний психічний розлад, безумовно потребує лікування. Вам не можна дозволяти цієї хвороби, ставити хрест на життя або на життя ваших близьких. Страждає від депресії людині, безумовно, потрібна кваліфікована допомога, причому, чим раніше вона буде йому надана, тим краще. Адже якщо цю допомогу вчасно не надати, то висока ймовірність того, що депресія придбає хронічний характер, а значить, в майбутньому впоратися з нею буде значно складніше. Тому якщо ви самі або ваші близькі страждаєте депресією – не зволікайте, звертайтеся до фахівців і позбавляйтеся від цієї зарази як можна швидше. Депресія може все зіпсувати життя людині, кар’єру, відносини, мрії його може погубити, і навіть саме життя у нього забрати. Самі розумієте, якщо життя не миле, тоді чого за неї триматися.

З депресією, звичайно, можна впоратися і самостійно, але не завжди у людей є необхідні для цього знання і час, тому вони змушені звертатися за допомогою до фахівців, психологам, щоб, по-перше, правильно, а по-друге, як можна швидше, позбавитися від депресії. Тим не менш, у цій статті я дам вам, шановні читачі, кілька рекомендацій щодо того, як можна впоратися з депресією, мною неодноразово перевіреними способами, так що можливо, ви самі зможете допомогти собі, або тим людям, які страждають депресією і які вам дороги.

Але перш давайте розглянемо з вами додаткові симптоми депресії. Адже перш ніж щось лікувати, потрібно спочатку зрозуміти, що лікувати, і чи потрібно взагалі щось лікувати. Так от, до додаткових симптомів депресії відносяться наступні симптоми: порушення сну – безсоння або пересипання, нестабільний апетит – зниження або збільшення у вазі, нездатність концентруватися і приймати самостійні рішення, почуття марності, тривоги, страху і почуття провини. У страждаючих депресією людей також спостерігається песимізм, гликогевзия (поява солодкого смаку в роті без причини, тобто, без відповідного подразника), і що найстрашніше – у таких людей з’являються думки про смерть, зокрема, думки про самогубство. Ось ці думки про смерть особливо небезпечні, тому що, на жаль, депресія іноді дійсно закінчується для страждає нею людини суїцидом. Тому ще раз повторю – депресію обов’язково потрібно лікувати, або самостійно, якщо ви знаєте, що і як потрібно робити, або за допомогою фахівця. Життя людини понад усе і ніяка хвороба не має у нього це життя віднімати!

Але чому ця сама депресія взагалі виникає, що її провокує? Причини виникнення депресії можуть бути самі різні, у кожного, що страждає депресією людини, можуть бути свої причини, за яких він впав в депресію. Про спадковий характер цієї хвороби я б всерйоз говорити не став. Не мій особистий досвід, не досвід багатьох інших фахівців, не дозволяє нам з повною упевненістю стверджувати, що люди, чиї родичі страждали депресією, схильні до неї більше, ніж ті, у кого ніхто з родичів депресією не хворів. Інколи такий зв’язок знайти можна, але тільки іноді, а не завжди, тому на родичів грішити не слід. Чоловік, якого здолала депресія, повинен шукати причини її виникнення, насамперед, у самому собі, він повинен розбиратися зі своїм життям і своїми думками. Деякі дослідники пов’язують депресію з порушенням у сфері міжособистісних відносин, які можуть тягнутися з раннього дитинства, людина, у якого є дитячі травми, постійно знаходиться на грані депресії. І коли в його житті щось недобре відбувається, які-небудь неприємності, невдачі, трагедії, які вибивають його з колії, то він негайно впадає в депресію. Є також думка, з якою я повністю згоден, згідно з яким, депресія є наслідком, як психологічних, так і біологічних проблем. Коли гармонійна, збалансована робота нашого організму порушується, ми неминуче починаємо хворіти різними хворобами, включаючи депресію.

В сукупності всі перераховані вище причини, а також безліч інших причин, що можуть привести людину до депресивного стану. І не настільки важливо, насправді, яка з причин внесла більший внесок, порівняно з іншими причинами в те, що людина захворіла депресією, оскільки всі ці причини мають другорядне значення. Я вважаю, і в мене на це є підстави, що найголовніша причина, що викликає депресію – це людина, це його схильність до даного захворювання. А який чоловік, як ви вважаєте, шановні читачі, найбільше схильний до депресії? Слабка людина до неї більше схильний, погодьтеся, слабкий, морально, духовно і фізично. Також дуже схильні до депресії неадекватні люди, які не розуміють життя, що літають в хмарах, які дивляться на цей світ крізь рожеві окуляри, що в принципі, ми можемо віднести до їх слабкості. Неадекватність – це слабкість, тому що живуть у світі ілюзій люди беззахисні перед реальним світом, який їх протвережує і одночасно розчаровує.

Я чому кажу про те, що головна причина депресії – це саме страждає нею людина, а тому, що депресія є результатом реакції людини на якесь зовнішнє подію, ситуацію. Це внутрішня реакція людини на зовнішній подразник. Таку депресію називають реактивною депресією. А ми можемо по-різному реагувати на різні зовнішні подразники, на різні події і ситуації, в залежності від нашого характеру, світогляду, рівня інтелектуального розвитку, від нашого розуміння або нерозуміння того чи іншого події, а також від нашої готовності або неготовності до тієї чи іншої ситуації. Іншими словами, депресія не для всіх однакова, ми по-різному можемо її переживати і точно також різними способами ми можемо від неї виліковуватися. Слабохарактерні люди більш схильні до депресії, ніж люди з сильним характером, і тому проблемою для них є саме їх характер, який їм необхідно зміцнювати, а не якесь зовнішнє подія, ситуація, яка викликала у них депресію. У людини повинен бути психологічний імунітет до депресії, тоді ніякі зовнішні подразники не зможуть змусити його впасти в неї.

Я можу допомогти вам цей виробити імунітет, але перш давайте звернемо з вами увагу на інші причини депресії. Існують так звана моноаминовая теорія, згідно з якою розвиток депресії може бути пов’язане з дефіцитом біогенних амінів. Це може бути дефіцит серотоніну, дофаміну, норадреналіну. Скажімо, у деяких людей може виникнути депресія через відсутність яскравого світла, якщо вони постійно знаходяться в затемнених приміщеннях або з-за бессолнечной погоди. Таку різновид депресії ще називають сезонною депресією, восени і взимку вона особливо часто спостерігається у хворих. У таких випадках страждає від сезонної депресії людині може допомогти світлотерапія і звичайні прогулянки в сонячну погоду.

Нерідко призводять до депресії побічні дії багатьох ліків, наприклад це можуть бути бензодіазепіни, кортикостероїди, леводопи. Проходить така депресія, як правило, самостійно, через деякий час після припинення прийому людиною викликав її препарату. Всілякі психостимулятори, такі як алкоголь, кокаїн, заспокійливі або снодійні засоби, також можуть викликати депресію, особливо якщо ними зловживати. Ну і як ви розумієте, друзі, не беручи шкідливі для вашого психологічного стану ліки і психостимулятори, і ви не ризикуєте впасти в депресію, так що стежте за тим, який спосіб життя ви ведете.

Втрата грошей, роботи, суспільного становища, сварка з коханою людиною, різні фізичні травми – все це не привід впадати в депресію, з-за цього навіть засмучуватися не варто. Чому? Та тому, що будь-які зміни в нашому житті, не тільки природні, але й обов’язкові, вони штовхають нас до того, щоб ми відкривали для себе нову реальність, а не гнилі у своєму старому болоті, вважаючи стабільність вищої благодаттю для людини і суспільства. Тому мова у нас не йде про всього-навсього зміну людиною свого ставлення до того, що він не може змінити в дійсності, як про відносно простий спосіб позбавлення від депресії і взагалі від будь-яких переживань. Мова йде і про можливості впливати на ті чи інші процеси і про способи дозволяють щось змінити. Нам не потрібно змінювати цей світ, щоб він став правильним для нас, нам потрібно зрозуміти, чому ми його сприймаємо так, як сприймаємо. Коли ми уважно вивчаємо причину, яка викликала депресію у конкретної людини, ми вивчаємо самої людини, ми вивчаємо його характер, його світогляд, його слабкості. Ми намагаємося зрозуміти, що не так з його поглядами на життя, чому він так згубно для свого психологічного здоров’я, сприймає те чи інше явище. Якщо молодий хлопець впав у депресію через те, що його кинула кохана дівчина, тоді ми розуміємо, що мова йде про слабохарактерном хлопця, невпевнене в собі і не розуміє своїх можливостей. Це його нерозуміння і слабкість його характеру – і є справжньою причиною його депресивного стану. Не в дівчині справа, справа в хлопця, його слабкості і невпевненості в собі, і саме його особистісними якостями слід займатися, позбавляючи його від депресії, щоб у майбутньому він не так болісно реагував на подібні речі.

Про депресії сказано і написано достатньо багато, багато всього корисного і некорисного. Але найголовніше, що я вважаю, ми всі повинні розуміти, це те, що депресія – це хвороба розуму. А наш розум – це в значній мірі віддзеркалення нашої реальності, яка, на моє глибоке переконання, провокує депресію. Недарма цей, самий поширений синдром (сукупність хворобливих проявів) душевних захворювань, деякі люди називають хворобою цивілізації, яка пред’являє до людини непосильні вимоги, в результаті чого він просто перегорає під впливом значних психоемоційних перевантажень. Я не вважаю, що проблема депресії укладена в самій цивілізації, я вважаю, що вона укладена в недосконалості цієї цивілізації, сподіваюся, що тимчасове недосконалості. Але так чи інакше, у всього є своя ціна, в тому числі і у того цивілізованого способу життя, до якого ми всі звикли.

Наш світогляд, зрозуміло, також залежить від того світу, який нас оточує. А воно в свою чергу, формує наші реакції на різні зовнішні подразники і протікають в нашій голові розумові процеси, які не рідко приводять нас до депресивного стану. Деякі люди впадають у депресію через одного дуже простого і вельми поширеного питання, який вони самі собі ставлять – в чому сенс життя? Полягає цей сенс у тому, щоб жити за певним сценарієм, так, як живуть усі, як прийнято жити, як треба жити, або в тому, щоб просто жити? Або може бути в чомусь ще? Від відповіді на це питання багато чого залежить, від нього залежить задоволеність чи незадоволеність людини своїм життям. Невідповідність реального життя з тим, що сидить у нас в голові, це дуже велика проблема для багатьох з нас. Нас вчать жити за сценарієм, нам з дитинства вселяють, що правильно, а що неправильно, і потім ми вже самі ужимаем себе в рамки правильного і неправильного, боячись за них вийти. І в теж час, ми задаємося питаннями про сенс життя, коли цієї самої життю ніщо не загрожує. А ось попрацюй ви з ранку до ночі на полі, як раніше селяни працювали, щоб себе і свою сім’ю прогодувати, і я подивлюся, яка у вас буде депресія, і чи буде вона взагалі. Або поживіть в таких умовах, коли вашому життю постійно загрожує небезпека, коли не до депресії, коли треба думати про те, як вижити, а не про те, заради чого жити. Загалом, зв’язок розглянутого нами захворювання з тим способом життя, який ми ведемо, і його зв’язок з цивілізацією, безумовно є. Отже, для боротьби з депресією необхідно, в тому числі і з життям своєї щось робити, якось її міняти, від чогось відмовлятися і до чогось нового і більш правильному прагнути. Якщо в більшості випадків депресія виникає із-за нашої реакції на зовнішній світ, то можна укласти, що оскільки це захворювання широко поширене, то з нашим світом не все в порядку. Втім, це ми і без депресії розуміємо.

Але повернемося до людини, який, як не крути, а все ж є першопричиною депресивних розладів, що очевидно, не буде людини – не буде і депресії, погодьтеся. Так от, людини – потрібно робити сильним. Його потрібно робити сильним розумом, духом і тілом, щоб він ні чим не хворів, в тому числі і депресією. Сильна людина завжди може відстояти свої інтереси, що надає йому впевненості у власних силах, він здатний задовольнити всі свої інстинктивні потреби, у чому ми всі потребуємо і до чого прагнемо. Світогляд сильної людини влаштована таким чином, що він завжди і скрізь шукає можливості, а не виправдання своїх невдач, він не пасує перед проблемами, які були, є і будуть завжди. Сильна людина здатна пережити будь-яке потрясіння, будь-яку невдачу, будь-який удар долі. Для депресії в такому людині просто немає місця, їй нема за що зачепитися в його енергійному і цілеспрямованій розумі. Ось саме на цю мету весь мій сайт і націлений, до цього зводиться і моя консультативно-терапевтична робота – я роблю, всіма можливими способами, людей сильними. Я абсолютно впевнений в тому, що чітке, ясне розуміння людиною того, як влаштоване життя і як влаштований світ, в якому ми живемо, а також його схильність до постійного навчання – роблять його справді сильною людиною. Усвідомлення і розуміння – це основа всіх сильних якостей людини. Я навіть по собі можу сказати, що чим більше я розумію в житті, тим менше у мене тривог і переживань, не кажучи вже про відсутність у мене якій би то не було депресії. Розумієте, у нас у всіх значно більше підстав для того, щоб радіти життю, а не сумувати і ненавидіти своє життя, і тим більше ненавидіти весь світ.

Депресія вражає хворобливі, слабкі уми, слабких духом людей, які не вміють правильно поводитися з проблемами і не достатньо знають про життя. Розкріпачити, пояснити, просвітити, допомогти людині зрозуміти всі свої можливості і спонукати його розвивати їх – ось у чому полягає моя основна задача при роботі з людьми. У цьому я бачу не тільки спосіб позбавити людину від депресії, але й взагалі від всіх психологічних проблем, які заважають йому жити ефективно і щасливо. Ми не винні в тому, що ми бачимо цей світ певним чином, багато в наших поглядах на життя – це насправді не наше – це чуже. Але ми повинні розуміти, що ті можливості, які кожен з нас має і які можуть перетворити нас з увядающего рослини в активного, життєрадісного і цілеспрямованої людини – ми обов’язково повинні використовувати. Не варто потурати своїй слабкості, тоді й хворіти ми будемо менше. Про депресії було відомо і в античні часи, але ж в ті часи жили і сильні духом люди, і саме сильні люди, сміливі люди, розумні люди, мудрі люди, активні люди і їхні вчинки, залишилися в історії, саме про них складали міфи і легенди. Знаєте, що це значить? Це означає, що ми, люди – поважаємо силу, і нам властиво бути сильними, тому що в силі укладена життя, сила це прогрес, розвиток. А слабкість – це хвороба, це деградація, це неприродне для людини стан, з яким можна і потрібно боротися.

Будь-яку депресію у будь-якої людини можна вилікувати! Для цього потрібно тільки задатися метою – зробити людину сильнішою. Не було у мене такого, щоб депресія не лікувалася, були тільки люди, які не хотіли її лікувати правильно, які тільки намагалися її лікувати, але не лікували. Є така категорія людей, які люблять хворіти і страждати, і деякі з них навіть не усвідомлюють цього. Таким людям складно допомогти, тому що вони самі собі не хочуть допомагати. Але якщо людина йде до кінця в те лікування, яке я йому пропоную – він виліковується від депресії, якою б важкою вона не була. Коли ми працюємо друзі, неважливо над якою проблемою, а не дурня валяем, ми обов’язково отримаємо потрібний нам результат, рано чи пізно. Так що навіть в лікуванні від депресії треба проявляти характер, людина має відчувати огиду до своєї слабкості, щоб мати можливість вирішити будь-які свої проблеми, хоч з сторонньою допомогою, хоч самостійно.

Я рідко спостерігав депресивний стан у успішних людей і набагато частіше воно зустрічається у людей неуспішних. І знаєте чому? Тому що успішні люди – це люди з характером, люди з головою на плечах, це енергійні та цілеспрямовані люди, одним словом – це сильні люди. І такими повинні бути ми всі. Можна, звичайно, і далі писати товстелезні книги з цього захворювання, в сенсі про депресії, врешті-решт, якщо проблема актуальна, то чого ж не піднімати навколо неї занадто багато шуму, в цьому світі людина з проблемою – це чийсь хліб з маслом. Тільки от, я вважаю, це не зовсім по-людськи, для нашого-то цивілізованого світу – наживатися на серйозних проблемах людей.

Вхід на сайт
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Корисні посилання


Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz